Horní menu

Volba povolání 

Žáci 9. ročníku mají před sebou nelehký úkol, protože se musí letos rozhodnout, jaké povolání by chtěli jednou v budoucnu vykonávat a zvolit si tedy tu správnou cestu, která je k tomu povede. Aby ve svém rozhodování nebyli zcela sami, navštívili společně s výchovnou poradkyní naší školy Mgr. Janou Dvořákovou Úřad práce v Třebíči, kde diskutovali o své volbě s vedoucí oddělení IPS s paní Janou Minaříkovou a vyhledávali si potřebné informace v uložených šanonech.

Společně se žáky 8. ročníku absolvovali také exkurzi do SOŠ a SOU v Třešti, kde se blíže seznámili s obory, které tato škola nabízí. Jsou to učební obory: kuchař - číšník, řezník - uzenář, cukrář, krejčí, truhlář, zednické práce, zahradnické práce, pečovatelské služby, stravovací a ubytovací služby. Z maturitních oborů nabízí obory: ekologie a životní prostředí a obor zahradnictví. Je zde zastoupena velká škála různých profesí a tím, že se žáci o ně blíže zajímají, třídí si svoje informace o výběru svého polování. Doufejme tedy, že všichni vykročí tou správnou nohou. 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů