Horní menu

Olympijský vícebojJeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání na základní škole a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase.Sazka Olympijský víceboj představuje jeden z klíčových projektů Českého olympijského výboru v rámci dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu - Česko sportuje. Oproti pilotnímu ročníku přináší Sazka Olympijský víceboj řadu novinek a vylepšení. První je možnost získat sportovní vysvědčení, díky kterému budeme moci dětem a jejich rodičům doporučit, jaké sportovní odvětví je pro dítě nejvhodnější a kde se mu ve svém okolí může pravidelně věnovat.

  • 29 nejaktivnějších škol v každém pololetí navštíví Olympijská hlídka, kterou tvoří zábavný moderátor a úspěšní čeští olympionici. Olympijská hlídka strhne Vaše žáky zajímavým sportovním programem a zaručeně v dětech probudívětší zájem o sport.
  • Prvních 500 přihlášených škol dostane startovní sety se sportovním vybavením v hodnotě 5 000 Kč.
  • 15 nejaktivnějších škol si podle daného klíče rozdělí sportovní vybavení v celkové hodnotě 500 000 Kč.
  • Každá škola, která získá v celkovém hodnocení nejméně 50 bodů, získá certifikát potvrzující její účast v programu.
  • Každý garant projektu získá certifikát potvrzující účast
  • Každá třída, v níž splní všech 8 disciplín v 1. pololetí alespoň polovina žáků, získá sportovní analýzu třídy od SportAnalytik
  • Každý žák dostane diplom za účast, pokud splní alespoň jednu disciplínu. Když splní všech 8 disciplín, tak získá také sportovní vysvědčení s analýzou jeho fyzických schopností.

Prvním naším úspěchem bylo to, že se nám podařilo zaregistrovat  do projektu mezi prvními  500 školami ( o  zapojení do projektu byl mezi školami obrovský zájem) a získali jsme pro školu sportovní vybavení v hodnotě 5000 Kč. Dalším úspěchem je to, s jakým zaujetím děti plní jednotlivé disciplíny. Celý projekt mají na starosti na naší škole p. uč. Řepa a p. uč. Šplíchal.

Další informace naleznete na  http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů