Horní menu

Mateřská škola

Mateřská škola DOMAMIL byla vybudována spoluobčany v rámci akce ,, Z ,, jako dvoutřídní mateřská škola. Slavnostně byla otevřena 1.5.1986. Součástí budovy je OÚ, knihovna, internetové centrum a školní jídelna. Celá budova je umístěna na pěkném slunném místě, třídy jsou situovány na jižní stranu. Od 1.1.2003 se mateřská škola stala součástí ZŠ DOMAMIL.

V minulých letech prošla mateřská škola mnoha úpravami technického i estetického rázu. V březnu 2003 se začal měnit i vzhled naší budovy. Důvodem velké přestavby byl špatný stav střechy. Obecní úřad tuto situaci vyřešil výstavbou bytů nad MŠ. Během přestavby se v MŠ uskutečnila plánovaná výměna oken, světel, podlahové krytiny v dětské šatně, rekonstrukce umývárny a školního hřiště.

Budova MŠ poskytuje velice dobré prostorové podmínky. V přízemí je vstupní chodba se schodištěm. V prvním patře se nachází šatny dětí, kabinet speciálního pedagoga, úklidová místnost, sociální zařízení, třída, herna, tělocvična, hudebna a výdejna stravy.

Interiér je uspořádán tak, aby vyhovoval dětem i pedagogickým pracovnicím při výchovně vzdělávacích činnostech ( hrací koutky a zákoutí pro hru, tělocvična, hudebna s klavírem ).

Na výzdobě interiéru MŠ se podílí děti i učitelky.

K budově patří i poměrně velká  zahrada a víceúčelové hřiště, které využívá  ZŠ i veřejnost. Zahrada byla v roce 2012 vybavena novými dřevěnými průlezkami, skluzavkou, houpačkami, kladinkou, velkou tabulí, novým pískovištěm a houpačkami na pružině. Víceúčelové hřiště je využíváno na míčové hry, dopravní výchovu a tělovýchovné činnosti.

 IMG_20200616_111906.jpg foto červen 2020