Kalendář skrytý

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Záchranná stanice Pavlov

Záchranná stanice PavlovNávštěva ZŠ Domamil v Pavlově

Pro zpestření našeho vyučování jsme se tentokrát vydali do záchranné stanice v Pavlově. Kousek od nás to zrovna není, ale šli jsme do toho. Výletu se zúčastnili žáci i učitelé druhého stupně ZŠ Domamil. Po příjezdu jsme se rozdělili na dvě skupiny a obdrželi pracovní listy. První skupinu tvořila 6. a 7. třída a druhou 8. a 9. třída.

K vidění byli především dravci a pěvci, kteří sem byli dovezeni třeba po střetu s autem nebo po kontaktu s elektrickým napětím. Například výr velký, sova pálená, luňák červený, kalous ušatý, orel skalní, krkavec černý, jestřáb či puštík obecný, labutě a čápi bílí i černí.

Ptáci byli zvyklí na lidskou společnost, vůbec se nebáli a nám se tak naskytla příležitost si některé z nich pohladit nebo podržet na rukavici. Mohli jsme i vidět zástupce savců: vydru říční, norka evropského, kunu lesní, lišku a dokonce malé lišče, se kterým jsme se mazlili po celou dobu prohlídky. Za zmínku určitě stojí i krmení malinké veverky. Zajímavá informace pro nás byla, že speciální prst, který využívají sovy při lovu či lezení po stromech, se nazývá vratiprst. Už také víme,že lasice s černým krajem ocásku je hranostaj.

Náš celý výlet zakončila zkouška našich znalostí, které jsme dnes získali. Nejlepší skupina byla za svoji práci odměněna. A nám nezbývalo, než poděkovat, rozloučit se a vydat se na cestu zpět.

Martina Kyprá a Romana Špačková, 8.r.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů