Kalendář skrytý

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Přívesničkový tábor - Cesta kolem světa

Přívesničkový tábor - Cesta kolem světaPřívesničkový tábor - 3. turnus

CESTA KOLEM SVĚTA

Pondělí – Evropa

V pondělí jsme si rozdali pasy a vydali jsme se na Cestu kolem světa. První světadíl, co nás čekal, byla Evropa. Projeli jsme Českou republikou, kde jsme si ukázali, jak vypadá česká vlajka a znak, jak zní česká hymna, popovídali jsme si o panovnících této země a ukázali jsme si nejznámější památky. Poté jsme se přesunuli do Itálie, Francie a Anglie a seznámili jsme se s jejich kulturou, jazykem a památkami. Na oběd jsme potom ochutnali výborné špagety.

Úterý – Afrika

V úterý na nás čekala Afrika, kde jsme zavítali do Egypta. Ukázali jsme si, jak vypadají pyramidy a sfingy. Poté k nám přišla vzácná návštěva – samotná egyptská královna Kleopatra se svým strážcem. Ukázali jsme si, jak vypadají zdejší lidé, jak žijí a jakou mají kulturu. Zjistili jsme, že mají rádi hudbu a hudební nástroje, proto jsme si jeden hudební nástroj vyrobili.

Středa – Asie

Ve středu na nás čekala šipkovaná – Putování s Ninjou. Ninja nám nechal dopis a indicie k tomu, abychom našli jeho vzácný meč. Poté jsme si i takový meč vyrobili. Holky si vyrobily čínský vějíř. Prošli jsme Čínou, Japonskem a seznámili jsme se s různým bojovým uměním. Nakonec jsme se vyfotili i v Kimonu. A jelikož je v Číně proslulá rýže, paní kuchařky nám udělaly výtečný oběd – maso s rýží. Pokoušeli jsme se rýži sníst pomocí hůlek.

Čtvrtek – Amerika

Ve čtvrtek jsme se vydali do Ameriky. V jižní Americe jsme navštívili Mexiko a Brazílii. Dostali jsme se až k Indiánům, kde jsme si vyrobili indiánskou čelenku a totem. Seznámili jsme se jejich typickým jídlem. Poté jsme se vydali na sever, prohlédli jsme si známé památky jako Sochu Svobody nebo Bílý dům ve Washingtonu. Děti se také mohly seznámit s několika druhy dinosaurů. Pak jsme hádali, co asi bude na oběd. Měli jsme všichni veliké překvapení, protože nám paní kuchařky připravily typické americké jídlo – hamburger a hranolky.

Pátek – Grónsko, Antarktida

V pátek nám už zbývaly poslední a to ledové země. Dostali jsme se až k Eskymákům, kde jsme si zkusili vytvořit iglú. Prohlédli jsme si zvířátka ,co tu žijí a to tučňáci, lední medvědi a polární lišky. A jelikož nejčastější potrava Eskymáků jsou ryby i my jsme na oběd měli rybí prsty.

 Během celého týdne si děvčata tvořila „Vikingskou loď “, kde v pátek proběhla závěrečná lodní párty.

 

Všechny fotky z tábora naleznete zde.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů