Kalendář skrytý

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Přespolní běh

Přespolní běhDatum konání:
3.10.2017

Přespolní běh

     Dne 3. října. V ten den jsem měla, už od probuzení sevřený žaludek. Měl se u nás v Domamili konat přespolní běh a já jsem se ho měla zúčastnit jako jedna ze závodících.

     Doufala jsem, že bude pěkné počasí. Ale nebylo. Už od rána slabě poprchávalo a já se pomalu začala děsit toho, jak bude vypadat trasa. Věděla jsem, že bude všechno to rozmočené bláto pod nohama klouzat a špatně se poběží.

     Vyrazila jsem brzy do školy, abych viděla všechny školy, co přijedou. Zanedlouho začaly přicházet ostatní školy a já jsem měla až husí kůži z toho, jak vypadaly. Všechny starší holky, se kterými jsem měla závodit, se zdály, že jsou ve velmi dobré kondici. Doufala jsem, že mě zachrání alespoň to, že znám už trasu a mám ji vyzkoušenou, a tak se mi podaří je nějak porazit. Ale… když jsem je viděla, moje sebevědomí mě okamžitě opouštělo.

     Bylo tu dohromady 15 škol: dvě školy z Moravských Budějovic - T.G.M. a Havlíčkova, dále škola Valeč, O. B. Jaroměřice, Budišov, Budkov, Husova Náměšť n. Oslavou, Jemnice, Hrotovice, Myslibořice, Čáslavice, tři školy z Třebíče - T.G.M., Gymnázium a Bartuškova. Samozřejmě i my škola Domamil.

     Po uvítání v naší sokolovně se všechny holky mladší i starší přemístily v slabém dešti ke startu. První běžely mladší, což znamenalo, že poběžíme hned po nich. Ještě s Hančou Svobodovou, Ráďou Ferdanovou a Pepčou Švecovou jsme tvořily čtyřčlenný tým za starší holky.

     Jako škola Domamil jsme měli dva týmy. My za holky starší a tým mladších kluků, který byl poskládán z pěti členů: Marek Řepa, Adam Špinka, Leoš Sláma, Jonáš Valenta a Ondra Karásek.

     Mladší holky po chvilce doběhly a přišla řada na nás. Každý závodník měl na sobě číslo, které si dvě deváťačky: Sára Bajerová a Andrea Pravcová společně s paní učitelkou Řepovou na konci zapisovaly, abychom věděli, kdo doběhl kolikátý.

     Po celé trase byli v určitých místech rozestavění deváťáci a osmáci, kteří navigovali soutěžící. Všechny holky běžely 1,5 km, mladší kluci 1,9 km a starší 2,9 km.

     Připravila jsem se ke startu a po chvíli tichého napětí jsme vyrazily. Všechno proběhlo v pořádku,  a v dobrém čase jsme doběhly do cíle. Po chvíli běželi i mladší kluci a všichni jsme jim s radostí fandili.

     Po odběhnutí jsme šli společně zpět do sokolovny. Napili jsme se teplého čaje, který nám připravily dvě osmačky stojící u obsluhy. Měly tam neustálý nával dalších soutěžících a učitelů, kteří si přišli odpočinout a nabrat nové síly.

     Čekali jsme asi hodinu, než se všechno dokončilo. Pak nastalo to, na co všichni čekali. Vyhlášení. Dopředu se přichystalo pět židlí pro tři vítězné týmy. Mladší kluci dopadli skvěle a vyhráli nádherné 2. místo. Úspěch!  Z patnácti dalších škol. My holky jsme celkově skončily páté. Nebylo to tak dobré jako u kluků, ale i tak jsme byly rády za toto místo v takové konkurenci.

     Byla to vážně skvělá akce. Po rozdání medailí a diplomů nám ostatní školy poděkovaly za uspořádání a panu učiteli Řepovi za hlavní organizaci. Nakonec jsme odcházeli a odjížděli s úsměvy na rtech domů.

Nela Bajerová, 8.ročník

DSCN3862.JPG DSCN3870.JPG DSCN3880.JPG
DSCN3874.JPG DSCN3881.JPG DSCN3894.JPG
DSCN3882.JPG  DSCN3896.JPG  DSCN3906.JPG
DSCN3915.JPG DSCN3935.JPG  DSCN3910.JPG

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů