Kalendář skrytý

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Květen - měsíc sportu

Květen - měsíc sportuDatum konání:
1.5.2017
Datum ukončení:
17.5.2017

Atletický trojboj

Jednou ze sportovních akcí, kde se nám stále daří konkurovat městským školám, je trojboj žáků I. stupně. 

Jedná se o týmovou soutěž, ve které soutěží 2 kluci a 2 holky z 1. až 3. ročníku a 2 kluci a 2 holky ze 4. a 5. ročníku. Zdánlivě jednoduché, ne však pro naši školu. Ve 4. ročníku máme 1 dívku, v 5. žádnou. To byl výrazný hendikep hned zpočátku. Konečné 10. místo, a především umístění kluků ze 4. a 5. ročníku (Jonáš Valenta - 5. místo, David Řepa - 10. místo, nám udělalo radost.

 

Mc Donald´s cup

Po úspěchu v okrskovém kole jsme 10. května vyrazili porovnat umění fotbalové do Třebíče. Na hřiště s umělou trávou při ZŠ Bartuškova se sjelo 6 nejlepších týmů okresu v kategorii 4. a 5. ročník.

Úspěchem bylo už to, že jsme se probojovali do okresního finále. Klukům to však bylo málo, a proto předvedli skvělé výkony, za což jim nakonec patřilo 2. místo.

Stali jsme se smutnými hrdiny finále, ve kterém jsme sice byli lepším týmem, ale výhra nám nebyla přána. Dvě nastřelená břevna ( to druhé asi 10 s před závěrečným hvizdem) s sebou přinesla mírné zklamání.

Ráno moudřejší večera - už druhý den nám bylo jasné, že 2. místo je úžasný úspěch.

 

Stříbrný tým
DSC_0165.JPG DSC_0167.JPG

Softbal

V polovině května se pravidelně účastníme okresního kola v softbalu. V této hře, podobné basebollu, se naše škola vždy umísťovala v popředí. Dokonce jsme se před několika lety probojovali na republikové finále do Ostravy.

V pátek 12. května bylo k zopakování podobného úspěchu příliš daleko. V silné konkurenci jsme nakonec obsadili 5. místo za 1 vítězství a 3 porážky.

Nijak nás to netrápí, protože víme, že jsme odvedli maximum našich schopností. Náš tým je mladý, což je příslib do příštích let. Věříme, že napříště už budeme znovu v popředí.

 

Pohár rozhlasu

Ve dvou dnech, 16. a 17. května, jsme vyrazili poměřit své síly s městskými školami v atletice.

Pohár rozhlasu je týmová soutěž škol v královně sportu. Vše začíná ranní štafetou, po níž následují individuální disciplíny. Výkony atletů jsou přepočítávány na body, které sečtením stanoví bodovou hodnotu celého týmu.

V úterý soutěžila mladší kategorie, tedy 6. a 7. třída. Vzhledem k počtu žáků naší školy jsme byli nuceni vypomoci si i jedním páťákem. Ve středu své nejlepší výkony předváděli žáci 8. a 9. ročníku.

Věděli jsme, že se nemůžeme měřit s velkými městskými školami, proto jsme vyhlásili cíl – nebýt poslední. Mladší žákyně nás v tomto směru příjemně překvapily a dodaly nám chuť do dalšího zápolení v příštím školním roce. 

Družstvo mladších a starších žáků na Poháru rozhlasu
Družstvo mladších žáků na Poháru rozhlasu Družstvo starších žáků na Poháru rozhlasu

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů