Kalendář skrytý

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Halová kopaná a florbal

Halová kopaná a florbalNa naší škole máme v 6. a 7. ročníku sice jen 11 chlapců, přesto jsme se znovu zúčastnili halové kopané.  Na pomoc, a také k nabrání zkušeností, jsme přizvali páťáky a také jednoho čtvrťáka.

Na turnaji, z kterého postupoval do okresního finále pouze vítěz, jsme si vedli nečekaně dobře. V dramatických utkáních jsme těsným výsledkem porazili obě školy z Moravských Budějovic. S Okříškami jsme sice prohráli, avšak pozitiva jsme zaznamenali. Pouze náš tým byl schopen tomuto soupeři vstřelit gól, v našem případě 2.

Druhé místo považujeme za velký úspěch. Už vzhledem k tomu, že jsme soupeřili se školami, které jsou počtem žáků několikanásobně větší. Zjištění, že jsme schopni těmto školám konkurovat, je příjemné.

 

O pár dní později jsme v téměř totožném složení, tentokrát bez sedmáků, jeli otestovat své florbalové schopnosti. K tréninku u nás nemáme dostačující prostory, přesto jsme chtěli zkusit, jestli se můžeme rovnat větším školám.

I když jsme nakonec obsadili 6. místo, výsledky, a především předváděná hra, jsou příslibem do příštích let. Postupně jsme se utkali s Jemnicí (2:3), TGM Moravské Budějovice (1:5) a ZŠ Havlíčkova Moravské Budějovice (1:3).

Jak řekl pan učitel z TGM M. Budějovice: "Vy jste nás porazili v halovce, my jsme vám to teď vrátili." Sportovec, a nejen on, musí umět vyhrávat i prohrávat. Obé je velké umění.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů