Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Dvojnásobné vítězství v dopravní soutěži

Dvojnásobné vítězství v dopravní soutěži

Datum konání:
22.5.2019

Dopravní soutěže mladých cyklistů se naše škola účastní pravidelně. Ve středu 22. května na oblastním kole v Moravských Budějovicích nás reprezentovalo jedno družstvo mladších a jedno starších žáků, složené vždy ze dvou dívek a dvou chlapců. Reprezentanti byli vybráni na základě úspěšného absolvování školního kola. A nebyla to žádná brnkačka! Mladí cyklisté museli prokázat své znalosti při testu z pravidel silničního provozu, první pomoci, jízdě po dopravním hřišti a jízdě zručnosti mezi překážkami - ty byly díky deštivému počasí letos ztíženy kalužemi vody.

Mladší družstvo ve složení: Nela, Simona, Štěpán a David vybojovalo v konkurenci dalších šesti škol první místo. I Hanka, Nela, David a Petr ve starší kategorii získali zlaté medaile.

Obě družstva budou (nejen naši školu, ale i celé Moravskobudějovicko) reprezentovat 6. června 2019 na krajském kole ve Velkém Meziříčí.