Kalendář skrytý

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Výuka od 12.4.2021

Výuka od 12.4.2021V pondělí 12.4.2021 nastupují na prezenční výuku všichni žáci 1.stupně ZŠ.

Podmínkou návratu do školy je negativní antigenní test. Pro všechny žáky nadále platí povinnost nosit ochrannou chirurgickou roušku, respirátor případně nanoroušku.

TESTOVÁNÍ bude probíhat každé pondělí a čtvrtek. Vzhledem k tomu, že nám byly přiděleny testy SINGCLEAN a manipulace s těmito testy je složitá ( viz. odkaz níže - otevřete si videonávod na Singclean testy), budou se žáci testovat za asistence pedagogických pracovníků v určené místnosti na 2. stupni ZŠ. Jsme si vědomi, že  žáci nemohou být nuceni k účasti na testování a neúčast nemůže být nijak sankciována. Důsledkem je pouze nemožnost účasti na prezenčním vzdělávání. K testování se může dostavit pouze žák, který nemá příznaky infekčního virového onemocnění. Moc vás prosíme o součinnost a podání informací vašim dětem s ohledem na jejich věk.

V pondělí i ve čtvrtek bude testovací místnost na 2.stupni otevřena od 6,30 hod. Zde si pod dohledem a za pomoci pedagogického pracovníka žák provede antigenní test. Pokud se u někoho objeví pozitivní výsledek, dojde k izolaci žáka s dohledem a následně ihned kontaktujeme zákonného zástupce, aby si žáka odvedl. Škola vydá zákonnému zástupci pozitivně testovaného žáka potvrzení o tom, že byl žák pozitivně testován. Zákonný zástupce kontaktuje praktického lékaře pro děti a dorost a ten je povinen vystavit žádanku na vyšetření metodou RT-PCR.

 Žáci s negativním výsledkem přejdou s doprovodem na výuku do budovy 1.supně.

 Žák s pozitivním výsledkem testu se může vrátit k prezenční výuce buď po předložení negativního testu RT-PCR nebo po skončení povinné izolace v délce 14 dnů.

 

Na stránce tohoto odkazu najdete i další informace týkající se testování ve školách.

https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů