Horní menu

Víkendová škola hrouRok se s rokem sešel a my jsme znovu vyrazili do příjemného prostředí Havlišova mlýna. Víkendový pobyt realizovaný v rámci projektu „Individuální a speciální péče v Základní a Mateřské škole Domamil" se uskutečnil 19. až 21. září. Akce byla určena patnácti žákům 2. stupně se speciálními vzdělávacími potřebami. Žáky doprovázeli tři pedagogové.

Páteční večer jsme zahájili rozdělením do skupin - děti si zvolily název, a poté už následovala hra zaměřená na mluvní pohotovost - rozvoj aktivní a pasivní slovní zásoby.  Sobota se uvedla sluncem, bylo třeba této přízně využít. Dopoledne jsme ještě strávili v pohodlí společenské místnosti při hře orientované na spolupráci ve skupině a rozvoj koncentrace.  Po výborném obědě (zajímavostí bylo, že kuchař pocházel z Palestiny) jsme vyrazili na hřiště. Úspěch slavily hry zaměřené na tělesnou koordinaci, rovnováhu a nezbytnou spolupráci ve skupině. Večer jsme se věnovali upevňování gramatických pravidel mateřského jazyka – jak jinak než hrou.

Večer jsme zakončili vyhodnocením práce ve skupinách. Jelikož všichni pracovali s nadšením, byli odměněni zmrzlinovým pohárem.

V neděli jsme akci zakončili měřením schopností v deskových hrách a porovnáním fyzických sil.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů