Horní menu

Doporučení ŘŠ k pravidlům bezpečnosti a kontrolovaného pohybu osob ve školních budováchV souvislosti s tragickými událostmi na střední škole ve Žďáře nad Sázavou vydává ředitelka školy toto doporučení pedagogům a  žákům:

  1. Neprodleně prověřit a zkontrolovat systém uzavírání vstupů do budov škol a dodržování pravidel bezpečného a kontrolovaného pohybu osob přes vstup při příchodu a odchodu žáků včetně dozorů zaměstnanců, s cílem identifikovat cizí osoby.                                                                         
  2. Dodržovat principy bezpečného školního prostředí a jednání v krizové situaci a vhodnou formou informovat rodiče a zřizovatele o způsobu zajištění bezpečnosti v organizaci (na webové stránce školy).
  3. Třídní učitelé připomenou  žákům principy bezpečného školního prostředí

-          jednání při vstupu do školy a opouštění školy,

-          hlášení cizí osoby, která se pohybuje ve škole bez doprovodu známé dospělé osoby,

-          hlášení podezřelého chování i ze strany spolužáků (držení zbraní, násilí, výhrůžky a jiné podezřelé aktivity),

-          jednání v krizové situaci.

  1. Vyhodnotit rizika související se vstupem neoprávněné osoby do školních prostor a v případě potřeby

-          instalovat alespoň v nezbytném rozsahu elektronické bezpečnostní zařízení (tzv. domácí vrátný na budovu č. 10), na budovy č. 10 a 115 pořídit zavírače dveří Brano + kouli.

-          přehodnotit systém dozorů a jeho účinnost.

 

 

V Domamili 17. 10. 2014


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů