Horní menu

Přírodopis 4 - dobrovolný úkolMoji milí deváťáci, už jsem se vám dlouho neozval a určitě se vám po mně stýská.

Protože se blíží Velikonoce, mám pro vás pouze dobrovolný úkol. Pokud mi chcete udělat radost, a to vy samozřejmě chcete, tak ho určitě vypracujete. Minulý týden jsme se věnovali vzniku života na naší planetě. Ve čtvrtek 9. dubna odvysílá česká televize na  Čt1 v 14:45 hod nádherný film CESTA DO PRAVĚKU. Opakovat ho budou ještě v sobotu 11. dubna v 8:15 hod. Pokud termín propásnete nebo se chcete podívat už teď, můžete se kouknout zde.

Tento film natočil před více než 60 lety jeden známý český režisér. Použil v něm na svou dobu velmi zajímavé triky, kterými věrohodně oživil pravěké dinosaury, mamuty a jiné prapodivné tvory. Film vznikal pod dohledem odborníků a věrně odráží úroveň tehdejších paleontologických znalostí. O snímku se zmínil i Steven Spielberg (autor Jurského parku), řekl, že jeho kvalita je vzhledem k době vzniku neuvěřitelná.  

Jedná se o fantasticko - dobrodružný film, který ukazuje prehistorická stadia vzniku Země, včetně již vyhynulých živočichů a rostlin. Nález pravěké zkameněliny je pro čtyři zvídavé kluky výzvou k výpravě do dávné minulosti. Na malé dřevěné pramičce postupně proplouvají dobou ledovou přes třetihory a druhohory až na samý počátek života na planetě Zemi, přičemž zažijí nejrůznější, mnohdy i nebezpečná dobrodružství.

Věřím, že se vám film bude alespoň trošku líbit, a že si v něm upevníte vědomosti, které jste získali minulý týden. Jako zpětnou vazbu vás poprosím o vyplnění malého testíku.

Ti z vás, kteří mi ještě neposlali zbytek pracovního listu, mi ho pošlou co nejdříve.

Přeji vám pěkné a slunné Velikonoce.