Horní menu

Přírodopis 2 - dobrovolný úkolAhoj osmáci.

Protože se blíží Velikonoce, mám pro vás pouze dobrovolný úkol. Pokud jste zvídaví a zajímá vás, jak vznikal života na naší planetě koukněte se na nádherný film CESTA DO PRAVĚKU. Česká televize ho bude vysílat ve čtvrtek 9. dubna na  Čt1 v 14:45 hod a opakovat ho bude ještě v sobotu 11. dubna v 8:15 hod.

Tento film natočil před více než 60 lety jeden známý český režisér. Použil v něm na svou dobu velmi zajímavé triky, kterými věrohodně oživil pravěké dinosaury, mamuty a jiné prapodivné tvory. Film vznikal pod dohledem odborníků a věrně odráží úroveň tehdejších paleontologických znalostí. O snímku se zmínil i Steven Spielberg (autor Jurského parku), řekl, že jeho kvalita je vzhledem k době vzniku neuvěřitelná.  

Jedná se o fantasticko - dobrodružný film, který ukazuje prehistorická stadia vzniku Země, včetně již vyhynulých živočichů a rostlin. Nález pravěké zkameněliny je pro čtyři zvídavé kluky výzvou k výpravě do dávné minulosti. Na malé dřevěné pramičce postupně proplouvají dobou ledovou přes třetihory a druhohory až na samý počátek života na planetě Zemi, přičemž zažijí nejrůznější, mnohdy i nebezpečná dobrodružství.

Věřím, že se vám film bude alespoň trošku líbit. Jako zpětnou vazbu vás poprosím o vyplnění malého testíku.

Přeji vám pěkné a slunné Velikonoce.